>

Bizden Haberler

Dünya Okullarından Biri Olmaya Hak Kazandı

 

Geçtiğimiz sene başladığımız eğitim ve öğretim yolculuğunda bu sene itibarıyla okulumuz, geçirdiği başarılı akreditasyon ziyareti sonucunda IB PYP (Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı) uygulayan dünya okullarından biri olmaya hak kazandı. Öğrenciyi merkeze alan misyonu ve vizyonu ile IB okullarından biri olmayı amaçlayarak kurulan okulumuzun değerli topluluğu bu kısa süre içinde çok önemli bir başarıya imza attı.

Eko-Okullar Uluslararası Çevre Eğitim Programı

 

Yıldızlı bireyler yaşadıkları gezegenin hâkimi değil bir parçası oldukları bilinci ile çevrelerine bir asrı aşkındır duyarlı yaklaşmayı motto edinmişlerdir. Dünya insanı olmayı seçen Yıldız Teknik İlkokulu öğrencileri de çevre eğitimi ve çevre dostu davranışlar kazanarak doğanın dengesine saygılı olmayı öğrenirken gelecek nesillere daha temiz ve yeşil bir çevre bırakmak için emek harcamaktadırlar. Bu minvalde 1995 yılından bu yana uygulanan Eko-Okullar Uluslararası Çevre Eğitim Programı'na dahil olarak tüketim alışkanlıklarımızı değiştirmek, insan ve çevre merkezli olmamızı düşündürmek ve kamuda farkındalık yaratmak için yer alıyorlar. Çıktıkları bu yolda minik yıldızlarımızı tebrik ediyoruz.

İhlas Haber Ajansı

İHA Lansman Haberi - YTÜ Rektörü Tamer Yılmaz

“YTÜ Okulları 'İyi bir çocukluk, iyi bir gelecek' sloganıyla eğitim vizyonunun tanıtımını yaptı”

YTÜ Okulları yeni dönem kayıtları tanıtım lansmanı haberine ulaşmak için tıklayınız.

Demirören Haber Ajansı

DHA Lansman Haberi - YTÜ Rektörü Tamer Yılmaz

“YTÜ Okulları’nda yeni dönem kayıtları başlıyor”

YTÜ Okulları yeni dönem kayıtları tanıtım lansmanı haberine ulaşmak için tıklayınız.

Artı Eğitim Dergisi Röportaj

Artı Eğitim Dergisi Nisan 2022 Kapağı - YTÜ Rektörü Tamer Yılmaz

"Türkiye'nin en iddialı okulunu kuruyoruz"

YTÜ Okulları Kurucusu, YTÜ Rektörü ve YTÜ Vakfı Başkanı Prof. Dr. Tamer Yılmaz'ın Artı Eğitim Dergisi röportajı için tıklayınız.

Milliyet Gazetesi Röportaj

Milliyet Gazetesi Röportaj - YTÜ Rektörü Tamer Yılmaz

"Yıldız kalitesi okulla taçlanacak"

YTÜ Okulları Kurucusu, YTÜ Rektörü ve YTÜ Vakfı Başkanı Prof. Dr. Tamer Yılmaz'ın Milliyet Gazetesi röportajına ulaşmak için tıklayınız.